Sportovní aktivity

Stezka korunami stromů v Lipně nad Vltavou

Stezka korunami stromůUnikátní projekt Stezka korunami stromů v Lipně nad Vltavou je jedinou atrakcí podobného typu v České republice. Tato stezka nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci zážitků. Stezka je citlivě začleněna do krajiny v okolí Lipenského jezera a je unikátním doplněním Aktive Park Lipno. Stezka je citlivě začleněna do krajiny v okolí. Na dřevěné konstrukci stezky o délce 675m naleznete jedinečnou vyhlídku za 40 metrové věže a spoustu dobrodružných zážitků.
Celá stezka je bezbariérová a je přizpůsobena nejen jízdě s kočárky, ale i pro vozíčkáře. Dobrodružnou a zajímavou cestu po lávce zajišťuje konstrukce z masivního lepeného dřeva a 75 dřevěných podpěrných sloupů. Vše je zabezpečeno dřevěným zábradlím a postranní sítí.
Trasa stezky je zakončena 40-ti metrovou vyhlídkovou věží, z které je fantastický výhled na téměř cleou část Lipenského jezera, okolí Šumavy a Novohradské hory.
Věž je devítihranná a je unikátní svým vzhledem, typem a metodou výstavby. V celkové délce 675 m můžete zažít zcela neobvyklé, ale zcela bezpečné atrakce na 11 adrenalinových zastávkách, které jsou podél stezky vytvořeny. Vrcholným zážitkem je nejdelší suchý tobogán v České Republice a je dlouhý 52m a vine se středem věže. Parkování je možné u lanové dráhy. Přepravu ke stezce zajišťuje návštěvníkům buď lanová dráha nebo pro vozíčkáře a rodiny s dětmi v kočárku je k dispozici autobus. Stezka je otevřena celoročně.

Cyklostezka a stezka pro in-line na Lipně

Cyklostezka a stezka pro in-lineNa Lipně jsou ideální podmínky pro cyklisty a in-line bruslaře. Jezerní cyklostezka probíhá přímo kolem Lipenského jezera a propojuje obce Lipno nad Vltavou a Frymburk. Trasa dlouhá 11,5 km kopíruje levý břeh Lipna a nabízí nádherné výhledy na jezero, ale i pestré zatáčky, krátká stoupání a bezpečné malé sjezdy, proto je vhodná a hojně využívaná in-line bruslaři. Tato část stezky je v noci osvětlena. Kromě dnes již velmi známé a oblíbené cyklo a in-line stezky mezi obcemi Lipno nad Vltavou a Frymburk je nově v letní sezóně 2012 otevřena pravobřežní část jezerní cyklo a in-line stezky, která z přehrady Lipno vede až do Přední Výtoně. Odsud je to po silnici dalších cca 5 km do Frýdavy, kde je pravidelný přívoz do Frymburku. Užít si tak můžete 21 km kolem jezera!
Nástup na stezku je možný z parkoviště u lanovky v Lipně nad Vltavou , z parkoviště ve Frymburku a v polovině cesty Lipno – Frymburk na parkovišti Kobylnice (od chaty cca 500m).

Bikepark v Lipně nad Vltavou

Bikepark v Lipně nad VltavouBikepark v Lipně nad Vltavou nabízí možnost adrenalinového dobrodružství na kole pro všechny věkové kategorie s nádherným výhledem na Lipno. K dispozici jsou 3 různé trasy, jak pro zkušené jezdce, tak pro rodiny s dětmi již od 8 let. Celková délka tratí je 3000 metrů. V létě je otevřeno Foxíkovo dětské cyklohřiště se skákacím hradem a animačními programy. Můžete si veškeré vybavení zapůjčit přímo u lanovky a také si můžete objednat speciální kurz se zkušeným průvodcem. Parkování je přímo na parkovišti pod lanovkou v
Jak se k bikeparku dostanete? Stačí zaparkovat auto na velkém parkovišti pod lanovkou v Lipně nad Vltavou a nahoru už se dostanete pohodlně čtyřsedačkovou lanovkou

Bobová dráha

Bobová dráhaSlideland v Lipně nad Vltavou je velmi oblíbenou a hojně navštěvovanou atrakcí pro aktivní strávení volného času na Lipně. Nabízí ideální zábavu pro děti i dospělé. Nachází se v Lipně nad Vltavou v blízkosti areálu Lipno-Kramolín. Díky instalovanému vytápění je v provozu celoročně. Svojí délkou, rozmanitostí a umístěním v krásné přírodě s úchvatnými výhledy na Lipenské jezero se bobovka v Lipně řadí ke světové špičce, v Čechách je mnohými znalci hodnocena jako vůbec nejlepší. Pohodlné boby pro 1 až 2 osoby s gumovými kolečky jsou bezpečné a velmi lehce ovladatelné, takže jejich obsluhu zvládnou i malé děti. Velice oblíbená je také kontrola rychlosti jízdy na radaru, která soutěživým návštěvníkům umožňuje porovnat navzájem jejich výkony. Nerezové koryto se spoustou zatáček je umístěné ve svahu na louce u lesa, ve kterém se svezete 1km z kopce dolů. Celoročně je také v provozu dřevěné dětské hřiště.
Provozní doba: Otevřeno celoročně. V létě od 9:00 do 21:00. Na jaře, na podzim a v zimě od 10:00 do 18:00 každý den.

Výlety po Vltavě

Výlety po VltavěV kanoích či v raftech se projedete překrásnou přírodou a cestu vám zpestří zpěněné jezy, na kterých si budete muset vyzkoušet Vaše vodácké dovednosti. Pojeďte si projet meandry nejkrásnější české řeky! Tok řeky Vltavy mezi Vyšším Brodem a Boršovem nad Vltavou je nejfrekventovanějším úsekem v České Republice. Za vysokou popularitu vděčí tato část dolního úseku Vltavy rychlému proudu s četnými peřejkami a romantické krajině s řadou kulturních památek. Jedinečným zážitkem pro vás může být shlédnutí Českého Krumlova z hladiny řeky. Po celém toku jsou rozesety kempy a desítky restaurací a občerstvení.

Lanové centrum Adventure Park

Lanové centrum Adventure ParkLanové centrum se nachází v lesíku kousek od Černé v Pošumaví v těsné blízkosti Lipna. Ve výšce až 16 metrů na Vás čeká pořádná porce adrenalinu při zdolávání překážek. Není však důvod se bát. Jsou zde připraveny trasy pro každého. Každý si vybere svou trasu. Při vybavování se oblečením na lanové centrum byste měli myslet na to, že budete chodit po tenkých lanech a pohybovat se kolem stromů. Je doporučována pevná obuv, jako jsou například tenisky a podobně. Dále je vhodné zvolit typ oblečení, které si můžete umazat od smůly. U těžších překážek nastávají situace, kdy se budete držet mermomocí jen lana, proto si můžete vzít také cyklistické rukavice.
Otevírací doba:Každý den 10:00 – 18:00

Lanový park v Lipně nad Vltavou

Lanový park v Lipně nad VltavouAdrenalin Centrum  se nachází v Lipně nad Vltavou nad parkovištěm u lanové dráhy. Nabízí lanový svět plný překážek a je určen pro děti i dospělé. Lezení je 100% bezpečná adrenalinová zábava, kde zažijete nevšední zážitky a přesvědčíte se o svoji obratnosti a šikovnosti při překonávání překážek v různých výškách.
Najdete zde také umělou lezeckou stěnu a 150 metrů dlouhý sjezd na rybníkem.  U lanového parku je také umístěna trampolína 4 v 1, kde můžete provádět skoky až 8 metrů vysoko nebo salta dopředu či dozadu.

Adventure Park Paintball

Adventure Park PaintballPaintballové hřiště Adventure Park se nachází v krásné šumavské krajině v Černé v Pošumaví. Terén hřiště je velice členitý – rovná louka se zákopy a vysokou trávou, stráně, les, lom. Hřiště, včetně všech překážek, je čistě přírodní.
Přímo na místě vám budou k dispozici poloautomatické zbraně (nemusí se natahovat, celoobličejové ochranné masky, bezprstové rukavice s plastovou výstuhou hřbetu ruky a kloubů, maskáčové kombinézy, granáty a další potřebné vybavení.

Skiareál Lipno (Kramolín)

Skiareál LipnoLyžařské středisko skiareál Lipno je ideální volbou pro začínající lyžaře a rodiny s dětmi. Skiareál nabízí pohodové lyžování na upravených sjezdovkách o celkové délce 8,3 km. Lyžaři se můžou těšit na devět přehledných sjezdovek nenáročné obtížnosti. O komfortní přepravu se starají 3 moderní čtyřsedačkové lanovky. Pro komfortní nástup jsou všechny vybaveny rozběhovými koberci, které umožňují plynulé nasednutí na sedačky lanovek. O přepravu dětí se starají 3 pojízdné koberce v dětském výukovém lyžařském parku Foxpark kapitána Lipánka a ve výukovém hřišti Skischool Lipno Park. Obě tyto hřiště tvoří největší výukovou plochu v České Republice a řadí se mezi nejmodernější výukové dětské hřiště u nás.
Umělé zasněžování všech sjezdovek, lyžařská škola, půjčovna lyžařského vybavení, bohaté možnosti občerstvení to vše nabízí skiareál Lipno.
Moderní zasněžovací systém pokrývající všechny sjezdovky je garancí výborných sněhových podmínek i při nepříznivém počasí. Pro běžkaře je v okolí skiareálu strojově upravováno 40 kilometrů běžkařských stop. Bezplatné parkoviště se nachází přímo u lanovky.

Skiareál Sternstein – Bad Leonfelden

Skiareál SternsteinNově zrekonstruované lyžařské středisko Sternstein se nachází pouhých 13 km od hraničního přechodu Studánky (3 km od Vyššího Brodu) a 10 km od hraničního přechodu Guglwald (5.5 km z Přední Výtoně).
Sjezdové tratě na Sternsteinu jsou vhodné pro lyžaře a snowboardisty každého věku a všech stupňů dovedností. Celkově jsou na Sternsteinu k dispozici 3 kvalitně zasněžované a udržované sjezdové tratě – lehké a střední náročnosti.
Nadmořská výška 800 – 1122 metrů, Celková délka sjezdovek 4000 m, 20 kilometrů upravovaných běžeckých tratí, 1 lanovka, 1 vlek a 1 kabinka s celkovou kapacitou 2000 osob/hodinu, Umělé zasněžování, Parkoviště zdarma, Dětský areál s dozorem a školou lyžování. Speciálně pro děti je na Sternsteinu připraveno 4000m² rozlehlé  dětské hřiště a bezpečný 200m dlouhý „sloní“ výcvikový svah, který je vhodný pro výuku malých dětí a zdobí jej figurky slonů, pohádkový hrad a další moderní výukové pomůcky. Pro pohodlnou přepravu dětí je zde 179m dlouhý pojízdný koberec.

Lyžařský areál Hochficht

Lyžařský areál HochfichtLyžařský areál Hochficht (933 – 1337 m nad mořem) se nachází v kouzelné krajině Trojmezí na Šumavě , kde se střetávají hranice České Republiky, Rakouska a Německa. Leží pouhých 30 km z Nové Pece nebo necelou hodinu cesty z Lipna nad Vltavou. Hochficht je moderní areál, který nabízí špičkové podmínky pro vyznavače zimních sportů všech úrovní a věku. Tento areál Vám nabízí atraktivní lyžování srovnatelné s některými alpskými středisky bez dlouhého cestování a placení rakouských dálničních poplatků. K dispozici je celkem 20,8 kilometrů sjezdových tratí všech úrovní obtížnosti, od pohodové rodinné trati až po náročnou závodní trať FIS, na které se jel Evropský pohár. 100% všech sjezdovek se uměle zasněžuje. Komfortní a rychlou přepravu bez front zajišťují tři sedačkové lanovky, pět kotev a 1 pojízdný pás v dětském Sunny Kids parku. Skicrossová trať snowpark Ficht nabízí skvělý adrenalinový zážitek pro všechny free-stylery se snowboardy a na lyžích. Pro děti na Hochfichtu čeká nově upravený dětský park Sunny Kids Park, kde jsou k dispozici cvičné trati různé obtížnosti. Přepravu dětí zajišťuje 185 metrů dlouhý zastřešený pojízdný pás. V chatce přímo u dětského parku je možné se ohřát. O zábavný doprovod se stará maskot areálu, zajíc Hopsík. V Sunny Kids Parku probíhají také pravidelné dětské kurzy lyžování a snowboardingu. Samozřejmostí je i večerní lyžování na osvětleném svahu.

Zimní běžecké trasy na Šumavě

http://bilastopa.cz/cs/lyzarske-trasy/mapy-bila-stopa-sumava/

Bruslení a bruslařská dráha na Lipně

Bruslení a bruslařská dráha na LipněObrovská plocha Lipenské nádrže poskytuje v zimních měsících ideální podmínky pro bruslení na zamrzlé hladině. Lipno pravidelně zamrzá od prosince do března. Bruslařům jsou k dispozici pravidelně upravované trati v Horní Plané a Lipně nad Vltavou, bruslit se dá samozřejmě také na „neoficiálních“ tratích v rámci celého jezera. Nejdelší přírodní bruslařská dráha vede
z Lipna nad Vltavou do Frymburku a stala se velkým hitem zimní sezony. Byla za přítomnosti komisaře oficiálně označena jako nejdelší bruslařská dráha na světě. Dráha se svou délkou 10 922 metrů překonala 7.8 kilometrů dlouhou bruslařskou dráhu v kanadské Ottawě. Při pěkném počasí se na dráze pohybuje až 3000 lidí. Dráha je po celé své délce široká 6-8 metrů. Občerstvení je k dispozici v místních stáncích, které nabízí teplé nápoje a speciality na grilu. Vstup na dráhu je zdarma.

Snowkiting na Lipně

Snowkiting na LipněSnowkiting je velmi mladý zimní adrenalinový sport podobný kiteboardingu. Jezdec na snowboardu nebo lyžích (kiteskiing) nechává táhnout silou větru přes zasněžené pláně díky říditelnému draku, nazývanému „kite“. Díky velké ploše zamrzlé hladiny a dobrým povětrnostním podmínkám jsou na Lipně k provozování snowkitingu ideální podmínky. Popularita snowkitingu v České republice díky ideálním podmínkám roste závratnou rychlostí. Středisko snowkitingu je v Černé v Pošumaví.

Bowling Lipno Point v Lipně nad Vltavou

Bowling Lipno PointNejen při nepřízni počasí je bowling skvělou zábavou a odreagováním pro celou rodinu. Bowling Lipno Point v Lipně nad Vltavou nabízí 4 moderní dráhy AMF s možností dětské úpravy. Dráha na bowling se nachází přímo v restauraci, kde si můžete objednat občerstvení.

Aquaworld – Wellness a relaxace

AquaworldVodní ráj Aquaworld je skvělým místem, kde je možné relaxovat za každého počasí. Můžete zde odpočívat ve vířivce a při tom se kochat nádherným výhledem na Lipenské jezero. Vaše děti se mohou vydovádět na vodní skluzavce a v bazénu s protiproudem. K dispozici je také plavecký bazén. Pro celkové uvolnění těla i mysli můžete využít finské sauny s vůní bylinkových esencí nebo masáže zaměřené na celé tělo, nebo jeho jednotlivé části. Aquaworld je ideálním místem pro zakončení aktivně prožitého dne na lyžařských svazích. Vodní radovánky si mohou užít též handicapované osoby – do Aquaworldu je plně bezbariérový přístup a pro snadnější vstup do vody je možné využít bazénový zvedák Delfín.

Adventure golf _ Funspot Lipno

Adventure golfové hřiště se skládá z 18ti jamek rozprostřených do členitého terénu botanické zahrady, procházející kolem vodopádu a dvou jezírek, s bohatou faunou a flórou. Hra není nijak fyzicky náročná a zahrát si může jak dítě tak senior. 

Hřiště zůstává osvětlené i pro večerní romantickou hru pod hvězdami doprovázenou příjemnou hudbou či holografickou projekcí.

 

http://www.kudyznudy.cz

Komentáře nejsou povoleny.